IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Magiczne choroby i urazy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Nauczyciel
Wiek : 22
Skąd : Sztokholm, Szwecja
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 5284
Dodatkowo : Wężoustość, legilimencja i oklumencja
  Liczba postów : 2746
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7093-rasheed-sharker
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7094-rekinowe-relacje
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7096-rasheed-sharker
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7190-rasheed-sharker
Gracz


PisanieTemat: Magiczne choroby i urazy   Czw Mar 27 2014, 16:48


Magiczne urazy
i choroby

Magiczne choroby i urazy w spisie dzielą się na pięć kategorii. Choroby i urazy mogą być podzielone według kilku kryteriów jednocześnie! Poziom zagrożenia może również zależeć od rykoszetu.

Niegroźne - stosunkowo proste do wyleczenia, nie pozostawiające żadnych trwałych urazów, albo pozostawiające je wyjątkowo rzadko.
Przewlekłe - długotrwałe, nierzadko bardzo ciężkie do całkowitego wyleczenia.
Zakaźne - bardzo łatwo się rozprzestrzenia, często całymi plagami. Wystarczy zbyt długa chwila kontaktu z zarażonym, bez odpowiedniego zabezpieczenia, aby zachorować.
Groźne - mogą powodować poważne, trwałe uszczerbki na zdrowiu oraz być wyjątkowo ciężkie do wyleczenia.
Nieuleczalne - choroby, na które nie znaleziono jeszcze żadnego skutecznego lekarstwa.


Temat do zgłaszania nowych, magicznych propozycji
Ostatnio zmieniony przez Rasheed Sharker dnia Pią Kwi 29 2016, 22:01, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 22
Skąd : Manchester.
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 5
  Liczba postów : 834
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6883-coco-r-watson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6885-drink-up-with-me-now
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6886-wiem-ze-chcesz-do-mnie-napisac
Gracz


PisanieTemat: Re: Magiczne choroby i urazy   Sob Mar 29 2014, 16:17
Magiczne Choroby


Amentis
Wywołuje ją zażycie nieprzetworzonych liści Raptuśnika. Objawami są silne halucynacje i stan przypominający skrajną histerię. Leczenie następuje poprzez podawanie co godzinę eliksiru uspokajającego, a po dwudziestu czterech godzinach chory całkowicie dochodzi do siebie.
Typ: Niegroźne

Brzytwówka
Wywołują ją bakterie bytujące na liściach Brzytwotrawy, które podczas kontaktu z krwią dostają się do krwiobiegu. Objawami zarażenia się Brzytwówką są nagłe ataki migreny i ogólne osłabienie organizmu, uniemożliwiające ruszenie się z łóżka. Jest to choroba bardzo prosta do zdiagnozowania poprzez zaklęcie sondujące, a leczy się ją poprzez utrzymywanie u pacjenta wysokiej temperatury ciała przez kilka dni, gdyż wtedy bakterie Brzytwówki szybko obumierają. Dokonuje się tego poprzez specjalnie przygotowywany, skoncentrowany napar z tykwobulwy. Chory po przywróceniu normalnej temperatury dochodzi do siebie nawet w ciągu jednego do dwóch dni.  
Typ: Niegroźne

Comburet
Niegroźna choroba, która rozwija się w organizmie człowieka w wyniku kontaktu z jadem tentakuli. Powoduje bolesne, punktowe oparzenie, które równomiernie przechodzi na dalsze, zdrowe fragmenty skóry. Niegdyś była nieuleczalna i powodowała, że chorego całkowicie pokrywała jedna, czerwona rana, jednak w obecnych czasach wystarczy smarowanie poparzonego fragmentu skóry antidotum sporządzonym z wywaru z liści cyprysu, zakrapianych odrobiną odorosoku i łyżką Ognistej Whisky. Wbrew niektórym pogłoskom alkohol jest tutaj kluczowym składnikiem, który po podgrzaniu sprawia, że wszystkie ingrediencje razem zyskują lecznicze właściwości i w godzinę leczą całkowicie z Comburetu.
Typ: Niegroźne

Glacialicistus  
Zarazić się nią można na skutek kontaktu z Salionixem, pasożytniczą rośliną występującą w zimą na całym świecie. Zdarza się bardzo rzadko, ze względu na to, że Salionix nieczęsto atakuje ludzi, jednakże jeśli już to zrobi, powoduje ogólne wychłodzenie organizmu, aż po skrajną hipotermię. Objawia się łagodnie przez: uczucie marznięcia, zimne ręce i stopy, drżenie mięśni, osłabienie ramion i nóg, zawroty głowy, dezorientacje i niepokój, a w dalszym stadium pojawiają się wzmocnione objawy takie jak powyżej, a ponadto pojawia się: ból z zimna, brak wrażliwości na bodźce, skurcze mięśni, utrata poczucia czasu i zachowania energii, a także apatyczne zachowanie i zaburzenia świadomości. Leczenie polega na utrzymywaniu stałej, nieco podwyższonej temperatury ciała i zażywaniu eliksiru pieprzowego dotąd, dopóki pasożyt nie opuści organizmu chorego.
Typ: Niegroźne

Groszopryszczka
Poważna choroba wywoływana przez grzyba. Objawia się wściekle fioletowymi bąblami na całym ciele, które mają tendencję do ropienia i pękania, a w późniejszym stadium grzyb może zaatakować aparat mowy i chory traci głos. Zaleca się odizolowanie chorego od osób zdrowych, gdyż jest to niebywale zakaźna choroba. Leczenie jest długotrwałe, ciężkie i może odbywać się w domu.
Średniowieczni czarodzieje uważali, że można się z niej wyleczyć domowymi sposobami. Według nich należało wziąć wątrobę ropuchy, przywiązać ją sobie ciasno wokół gardła, a następnie stanąć nago o pełni księżyca w beczce pełnej oczu węgorzy.
Typ: Zakaźne

Kagonotria
Magiczny wirus, pojawiający się niespodziewanie i atakujący narządy, zazwyczaj pozostawiając na nich guzy lub bezpośrednio wyniszczając od środka. W nielicznych przypadkach wnika w strukturę genetyczną, zostawiając w genach swój ślad, przez co dzieci osoby chorej mogą być obciążone. Dokładne przyczyny nie są znane, leczenie jest dosyć kosztowne, trudne i rzadko kiedy skuteczne. Nie ma również zasady co do wieku, w którym przechodzi się chorobę - jej ofiarą padają zarówno trzynastolatkowie, jak i osoby w podeszłym wieku. Walka z kagonotrią jest trudna ze względu na to, że można jedynie przypuszczać, gdzie i kiedy nastąpi kolejny przerzut - znane są przypadki ataku kilku organów jednocześnie.
Typ: Przewlekłe, Groźne

Lebetius
Choroba popularna w okresie zimowym i często występująca epidemicznie, aczkolwiek zupełnie niegroźna i niezaraźliwa. Objawia się wyjątkowo uporczywym katarem oraz kichaniem. Różni się od mugolskiego przeziębienia tym, że przy każdym kichnięciu z uszu chorego bucha biała para, a on sam wydaje z siebie głośne gwizdy, podobne do czajnika. Często mylona z efektem po spożyciu niektórych z fasolek wszystkich smaków. Leczy się ją za pomocą eliksiru pieprzowego.
Typ: Niegroźne

Likantropia
Zwana również wilkołactwem, jest to nieuleczalna choroba, którą można, do pewnego stopnia, leczyć objawowo. Służy do tego  wywar tojadowy, który powoduje, że człowiek zarażony wilkołactwem, podczas pełni zachowuje świadomość i umysł ludzki. Taka osoba nie jest wówczas groźna dla otoczenia i panuje nad sobą, jednakże jedynie wykwalifikowany czarodziej jest w stanie go uwarzyć. Wilkołakiem można się stać jedynie poprzez ugryzienie przez chorego osobnika. Osoba cierpiąca na likantropię nie różni się niczym od zdrowego człowieka poza faktem, że raz w miesiącu, podczas pełni księżyca, zamienia się w krwiożerczą bestię - wilkopodobne stworzenie stojące na dwóch nogach. Osoby zarażone nie cieszą się zbyt wielkim szacunkiem w czarodziejskim świecie.
Typ: Nieuleczalne

Nitinia
Magiczna choroba weneryczna, która z początku jest bezobjawowa, a rozwija się dopiero po około dwóch tygodniach po zarażeniu. Na miejscu intymnym chorego wykształca się bolesna narośl, która po trzech dniach zaczyna wydzielać z siebie wściekle pomarańczową ropę, która jednocześnie paskudnie cuchnie. Leczenie jest bardzo wstydliwe dla pacjenta, gdyż polega na zastosowaniu kilku zaklęć odkażających bezpośrednio na powstały bąbel, a następnie na robieniu okładów miejscowych z wywaru ze ślazu. Chory dochodzi do siebie po około dziesięciu dniach od wdrożeniu leczenia.
Typ: Zakaźne

Skrofungulus
Choroba zakaźna, która nie jest bliżej znana współczesnym magomedykom. Zaleca się odizolować całkowicie chorego od zdrowych ludzi oraz stosować leczenie objawowe, gdyż chorzy cierpią na nagłe ataki duszności, a ich dłonie pokrywają swędzące granatowe plamy. Prace nad bliższym rozpoznaniem wciąż trwają.
Typ: Zakaźne

Smocza ospa
Jest to bardzo groźna choroba zakaźna. Objawia się wysypem bolesnych dziobów na całą twarz chorego, która jednocześnie staje się zielona. Gunhilda z Gorsemoor, wynalazła lek na smoczą ospę na przełomie wieku XIV i XV, aczkolwiek do dziś zdarzają się przypadki śmiertelnego zachorowania.  
Typ: Zakaźne

Somnium Mortiferum
Choroba objawia się w sytuacjach, gdy bicie serca przyspiesza znacząco, a ciśnienie u człowieka podnosi diametralnie (najczęściej sytuacje stresowe, ale czasem także przy wysiłku fizycznym lub ogromnej ekscytacji). Przekroczenie pewnego punktu powoduje, że chory zapada w coś na kształt śpiączki. Temperatura ciała spada do okołu 25 stopni spowalniając wszystkie funkcje życiowe (wyciszają się, jakby nie istniały). Ciało pokrywa cienka, ale bardzo wytrzymała osłonka, która chroni człowieka przed poważniejszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Równocześnie spowalnia ona rozwój i wzrost. Wielu mugolskich lekarzy, których pacjenci zapadli na magiczną chorobę, uznało ją za śmierć - a gdy pacjent się wybudzał, przypisywali to cudom. Nie można tej choroby leczyć. Jest genetycznie uwarunkowana. Jak na razie trudno jest wyróżnić jakie kryteria powodują jej pojawienie się. Ewolucyjnie mutacja miała pewnie zapewne chronić chorego w sytuacjach zagrażających życiu, zdarza się jednak, że funkcje życiowe spadają do zera, powodując śmieć.
Choroba ta ujawnia się w późnym wieku. Pierwsze śpiączki zazwyczaj występują między 30. a 50. rokiem życia. Nie opisano do tej pory żadnego przypadku dziecka cierpiącego na Somnium.
Kategoria: Nieuleczalne

Spiritu pestilenti
Niebezpieczna choroba wywoływana przez trujące zarodniki Horklumpów. W ciągu kilkunastu godzin potrafi poczynić ogromne spustoszenie w organizmie, jednak podanie tlenu i zbijanie gorączki zazwyczaj wystarczają do jej przezwyciężenia. Zarodniki nie rozwijają się dalej w ludzkim ciele jeśli saturacja jest wystarczająco wysoka i opuszczają organizm podczas wydechów chorego, dlatego bardzo ważne jest aby odizolować go od potencjalnie zagrożonych zachorowaniem. W najcięższym stadium choroby wydychane powietrze ma brunatny odcień, jaśniejący wraz ze zdrowieniem.
Typ: Groźne

Titik
Choroba objawiająca się w początkowym stadium rumieniem zazwyczaj zajmującym obszar podbrzusza. Następnie promieniuje on w postaci powstających bąbli, które po zetknięciu ze zbyt gwałtownym dotykiem pękają prezentując oleistą ciecz w odcieniu dojrzałego banana. Oprócz tego chory dostępuje omamów w postaci widzenia wszystkiego w podwójnych rozmiarach. Ten syndrom wielkości jest określany pierwszym stadium wariactwa przez miejscowych, gdyż oni nie leczą tej choroby głęboko wierząc, że to ich przeznaczenie. Podobno tylko kąpiel w ziołach jest w stanie Cię od niej uchronić, jednak raczej nie zgłosisz się do obcych ludzi o pomoc. Zatem jedyne, co jest w stanie Ci pomóc to szybkie odnalezienie pielęgniarki w momencie, gdy zaczniesz podejrzewać u siebie obecność tej choroby przez wzgląd na to, że w skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci. Leczenie tej choroby wymaga cyklicznego przyjmowania odpowiedniego eliksiru przez indywidualnie dla każdego pacjenta określony czas. Co ciekawe składniki do eliksiru wybiera się według rdzenia różdżki pacjenta.  W przypadku mugoli korzysta się z liści magicznej porzeczki o owocach wielkości pięści.
Typ: Zakaźne, Groźne

Uirusia
Zatrucie kwiatami bądź sokiem niedojrzałej tykwobulwy. Powoduje uporczywe wymioty, którym towarzyszy wyjątkowo swędząca wysypka na uszach oraz szyi. Świetnie działa na nią eliksir leczący z czyraków, który momentalnie hamuje wymioty, a po kilku dawkach co mniej więcej dwie godziny niweluje również zmiany skórne.
Typ: Niegroźne

Vomila
Cięższa wersja zatrucia pokarmowego, jednak magomedycy nie potrafią wciąż określić jaki składnik codziennej diety ją wywołuje. Zachorowanie na Vomila skutkuje wychłodzeniem i często nawet skrajnym wycieńczeniem organizmu spowodowanym przez uporczywe wymioty. Leczy się ją poprzez podawanie eliksiru zatrzymującego wymioty, a także wiggenowego w sposób dożylny, oczywiście bez wkłuwania się, a za pomocą zaklęcia. Zaleca się spożywanie lekkostrawnych potraw, aż do całkowitej regeneracji organizmu.
Typ: Niegroźne

Znikanie epidemiczne
Jest to wirusowa choroba objawiająca się powolnym znikaniem części ciała, aż w końcu chory staje się całkowicie niewidzialny. Prosta do wyleczenia z pomocą odpowiednich zaklęć oraz eliksiru Wiggenowego, aczkolwiek wymagająca wizyty na oddziale w szpitalu.
Typ: Niegroźne

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Wiek : 22
Skąd : Sztokholm, Szwecja
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 5284
Dodatkowo : Wężoustość, legilimencja i oklumencja
  Liczba postów : 2746
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7093-rasheed-sharker
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7094-rekinowe-relacje
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7096-rasheed-sharker
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7190-rasheed-sharker
Gracz


PisanieTemat: Re: Magiczne choroby i urazy   Pią Kwi 29 2016, 21:59
Magiczne UrazyChichot Burkleya
Jest to napad nieopanowanego śmiechu, który może zostać wywołany poprzez eliksir rozweselający czy zaklęcie mające za zadanie poprawić nastrój. Często się jednak zdarza, że osoba, która ma napa chichotu nie jest w stanie sama opanować śmiechu. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc lekarza, który musi podać takiej osobie stosowny eliksir. Bywają również sytuacje, kiedy to ofiara Chichoru Burkleya nagle zaczyna się dusić, stąd niezwłocznym powinno być udzielenie pierwszej pomocy.
Typ: Groźne

Eksplozja Kociołka
Wybuchł Ci kociołek? Umorusany jesteś dziwną mazią? Wychodzą Ci bąbelki? Bardzo dobrze! Musisz natychmiast trafić do skrzydła szpitalnego bądź szpitala św. Munga. Nie musisz się jednak o nic martwić, na pewno od tego nie umrzesz – wszak twarz umorusana sadzą, bądź niewielkie krosty po magicznej substancji nie przyczynią się do Twojej śmierci. Są one niewielkie, z reguły białe bądź fioletowe, a następnie pękają. Jeśli nie chcesz jednak przechodzić tego przykrego procesu to udaj się do lekarza, który przepisze Ci na to specjalną maść. Oczywiście w przypadku znacznie groźniejszych mikstur efekt może być tragiczny - utraty zmysłów, stałe blizny, niekiedy nawet śmierć, uważaj więc co warzysz!
Typ: Poziom zagrożenia zależy od rykoszetu

Imperusatti
Nazwa pochodzi od klątwy czarnomagicznej. Osoba, na którą taka klątwa została rzucona winna się zgłosić do szpitala w celu przebadania własnego stanu psychicznego, który mógł zostać bardzo poważnie nadszarpnięty. Osoba, na którą zostało rzucone zaklęcie czarno magiczne nie ma świadomości tego co robiła w tym czasie. Może mieć chwilowe zaburzenia percepcji oraz poczucie odrzucenia i samotności. Potrzebna jest opieka psychomagologa. Innymi słowy magicznego psychologa.
Typ: Niegroźne

Oparzenie Druzgotka
To małe, wredne stworzenia, których palce zakleszczają się na swej ofierze. Są to jednak istoty wodne, dla tego gdy podczas kąpieli w jeziorze poczujesz silne szarpnięcie, za którąkolwiek część ciała możesz mieć pewność, że potrzebna będzie wizyta w szpitalu. Druzgotki zostawiają na ofierze podłużne ślady, które można zlikwidować smarując je przez okres jednego miesiąca. Zdarza się, że Druzgotki pozostawiają na swojej zdobyczy palce, które są bardzo łamliwe, a wtedy bez wątpienia lekarz musi je wydostać z ciała dzięki szczypcom, gdyż te zakleszczają się i nie da się ich po prostu wyrwać. Niektórzy nawet nie radzą tego robić, ponieważ Druzgotki mają w kolcach truciznę, która bardzo szybko wypełnia organizm.
Typ: Groźne

Pocałunek Dementora
Jest to jeden z najniebezpieczniejszych urazów, którego może doświadczyć czarodziej czystej krwi jak i zarówno osoba o krwi mieszanej czy mugol. Te niebezpieczne istoty mają umiejętność wysysania duszy z człowieka, a co za tym idzie przywołują do nas wszelkie najsmutniejsze wspomnienia, które wbijają się w nas na bardzo długo. Psychika dość mocno podupada na zdrowiu,  a co za tym idzie, osoba która przeżyła spotkanie z Dementorem może mieć zaniki pamięci, silną depresję czy nawet może próbować popełnić samobójstwo.
Typ: Groźne

Samoporażenie Różdżką
W trakcie pojedynku lub walki zaklęcie odbiło się rykoszetem i Cię ugodziło? Pamiętaj, że przy nawet najprostszym zaklęciu musisz udać się do lekarza. Niektóre zaklęcia mają bardzo poważne skutki uboczne. Chociażby sectumsempra czy obliviate – chociaż w przypadku tego drugiego możesz liczyć się z tym, że spędzisz długie miesiące w szpitalu św. Munga.
Typ: Poziom zagrożenia zależy od rykoszetu

Ugryzienie Nundu
Jest bardzo niebezpieczne, a co za tym idzie każdy kto został ugryziony przez magiczne stworzenie, które swoim oddechem byłoby w stanie zabić całą wioskę musi się udać w trybie natychmiastowym do szpitala, o ile oczywiście coś z takiej osoby zostało! Jeśli jednak poszkodowany dotrze do lekarza i odbędzie długie leczenie musi mieć świadomość, że miejsce, które zostało pogryzione będzie chropowate, a dodatkowo pozostanie blizna.
Typ: Groźne

Ukąszenie Langustnika
Podobnie jak w przypadku zjedzenia tego stworzenia możemy nabawić się gorączki. Różnica polega na tym, że osoba, która zostanie ukąszona będzie mieć wyjątkowego pecha (3 wątki fabularne), bez względu na to jak bardzo jest szczęśliwa.
Typ: Niegroźne

Uraz Miotlarski
Podczas meczu legalnego bądź i nie spadłeś z miotły? A może tłuczek złamał Ci piszczel czy kość promieniową? To najwyższy czas by udać się na czarodziejskie prześwietlenie, wszak nigdy nie wiadomo ile potrwa odratowanie połamanych kości. Nie jest to szczególnie groźne, a przynajmniej nie do tego stopnia, co całkowicie utracona kość.
Typ: Niegroźne

Utrata Kości
Jest to niewątpliwie ciężki przypadek. Tracąc jeden z gnatów możemy doszukiwać się różnych sposobów na odzyskanie go, jednak tylko pobyt w szpitalu i długa rekonwalescencja mogą nam w tym pomóc. Nie spodziewajcie się więc soku z dyni, gdy pielęgniarka przyniesie wam Szkiele-Wzro, który pomoże wyhodować kość.
Typ: Niegroźne

Zatrucie Ladaco
Jak wszyscy dobrze wiemy Langustnik przypomina z wyglądu homara, jednak homarem nie jest. Należy pamiętać także, że mięso tego stworzenie nie jest jadalne, a przygotowanie go w jakikolwiek sposób nie usunie z jego organizmu toksyn. Spożycie Ladaco wywoła u poszkodowanego wysoką gorączkę oraz twarz pokryje się zieloną barwą.
Typ: Niegroźne

Zatrucie Szczuroszczetem
Jest to jedno z zatruć, które poszkodowany może uzyskać na własną nieodpowiedzialność. Skonsumowanie narośli z grzbietu szczuroszczetów  zwiększa odporność na przeróżne uroki i zaklęcia. Natomiast jeśli przedawkujemy tę narośl, to na naszych uszach zaczną wyrastać fioletowe włosy, które znikają po około miesiącu od zaczęcia stosowania eliksiru przeciwdziałającemu porost kolorowych kudłów.
Typ: Niegroźne

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Magiczne choroby i urazy   

Powrót do góry Go down
 

Magiczne choroby i urazy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Choroby, medykamenty i ich składniki
» Najlepsze lekarstwo na każdą chorobę
» Choroby, medykamenty i ich składniki.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
zasady
 :: 
spisy fabularne
-